Jdi na obsah Jdi na menu

Cesta do středověku - akce K O P R E T I N A

3. 5. 2012

 

15. - 17. 6. 2012

SRAZ: 15. 6. 2012 v 16:30
NÁVRAT: 17. 6. 2012 v 14:35

CENA: cca 150 Kč

 

Sešli jsme se na vlakovém nádraží v Přerově a odjeli jsme vlakem do Rajnochovic. Po cestě k naší Boudě jsme sbírali nápovědy, abychom zjistili, kde je brána do středověku. Byly to folie s čárami. Když jsme došli k Boudě, tak jsme zjistili, že nemáme všechny folie, a proto jsme šli zbytek hledat. Když jsme sesbírali všechny nápovědy, tak jsme je poskládali na naši mapu, kterou jsme celý rok skládali dílek po dílku.  Po položení poslední folie se čáry protnuly a ukázaly na místo na mapě, kde by měla být brána do minulosti, na Smrdutou.

Další den jsme vyrazili na to místo. Šli jsme přes Strážnák a Tesák. Když jsme došli na Smrdutou, tak jsme našli skálu. Dostali jsme radu, že máme postavit nějakou mohylu a vymyslet nějakou modlitbu k bohům, aby nám otevřeli bránu do minulosti. Po postavení mohyly a přeříkání modlitby nám bohové otevřeli bránu do středověku.

Zpáteční cestou jsme šli kolem Teodorova pramene na Strážnák a přes Ypsilnko do Boudy. Po večeři, což byly tvarohové knedlíky s jahodami, jsme se ještě bavili a hráli stolní hry a pak jsme šli spát.

Ráno po snídani jsme začali s úklidem a balením, abychom mohli odejít na autobus, který nás doveze na nádraží v Rajnochovicích. Na nádraží v Přerově už na nás čekali maminky a tatínci a my jsme se rozloučili, a jelikož to byla už poslední výprava tohoto roku, tak jsme se těšili už na tábor.

Mišák